Fotowoltaika Kielce

Pompy Ciepła

Nowoczesne rozwiązania - odnawialne źródła energii

Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Fotowoltaika - darmowe zasilanie samochodu elektrycznego

Ładowanie samochodu elektrycznego za pomocą własnej instalacji fotowoltaicznej jest po pierwsze możliwe, a po drugie bardzo satysfakcjonujące. Jeśli posiadasz auto zużywające 16kWh/100km - możesz przejechać ponad 2000 km na miesiąc bez emisji spalin! Jest to wielkie odciążenie nie tylko dla Twojego portfela, ale również dla ekologicznego sumienia.

Prywatne elektrownie fotowoltaiczne i zużycie własnego prądu nabierają dużego znaczenia w dobie stale rosnących cen. Warto zatem zamiast sprzedawać wytworzoną energię - wykorzystać ją jako zasilenie własnego gospodarstwa domowego i samochodu elektrycznego. W ten sposób można także przechować nadmiar tej energii, którą później wykorzystuje się w drodze.

Kolejnym aspektem jest fakt, że auta na energię elektryczną stają się coraz bardziej powszechne i wzrasta zapotrzebowanie na punkty do ładowania tych pojazdów. Wraz z tym wszystkie ceny również będą rosły. Dlatego własna fotowoltaika to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Jak naładować samochód elektryczny fotowoltaiką?

Ładowanie samochodu elektrycznego następuje za pomocą prądu zmiennego lub stałego. Można w tym celu wykorzystać zwykłą ładowarkę 230V lub profesjonalną, przygotowaną specjalnie do tego celu - co na pewno skróci czas ładowania niż standardową (nawet 12h).

Naładować samochód elektryczny energią z fotowoltaiki można za pomocą zwykłego gniazdka w domu, a także przy użyciu gniazda 380V trójfazowego. W takiej sytuacji moc ładowania zależy od samochodu. Prąd stały dostaje się bezpośrednio do akumulatorów. Najczęściej jednak spotkamy się z jednofazowymi ładowarkami, co umożliwia na podpięcie praktycznie w każdym miejscu.

Fotowoltaika zapytaj eksperta