Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Pompy Ciepła Kielce

Korzyści z zastosowania pomp ciepła

Pompy ciepła są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania budynków. To jedyne źródło ciepła, które z jednego kW energii elektrycznej wytwarza przeciętnie 3 kW mocy cieplnej. Odpowiednio wykonane i serwisowane pompy ciepła Kielce sprawiają, że inwestorzy mogą zapomnieć o jakimkolwiek ogrzewaniu domu.

Fotowoltaika zapytaj eksperta

 

Czym charakteryzuje się pompa ciepła?

Pompa ciepła przetwarza energię pozyskaną z odnawialnych źródeł energii (OZE) takich jak ziemia, woda czy powietrze. Następnie sprężarka podnosi temperaturę danego czynnika i przenosi ją do wymiennika oddającego temperaturę do instalacji hydraulicznej. W ten sposób ogrzewa budynek.

Pompy ciepła Kielce - jak działają?

Jakie mogą być rodzaje pomp ciepła?

Dwoma najpopularniejszymi rodzajami pomp ciepła są typy:

 • powietrze - woda;
 • grunt - woda;

Pompa ciepła Kielce typu: Powietrze - woda

Pierwszy z typów pompy wykorzystuje powietrze jako źródło ciepła. Takie rozwiązanie wymaga najmniejszych nakładów inwestycyjnych.

Jak to działa? Powietrze jest zasysane i schładzane w parowniku pompy ciepła. Następnie odprowadzane jest do otoczenia. Wydajność pompy ciepła Kielce maleje wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, jednak bez problemu może wytwarzać ciepło przy temp. powietrza do -28°C. Zapewnia komfort cieplny w domu. Jeśli mamy do czynienia z niższymi temperaturami, podgrzana przez pompę woda jest dogrzewana poprzez dodatkowe źródła.

pompa-ciepla

Pompa ciepła Kielce typu: Grunt - woda

Tego typu urządzenia pozyskują energię z gruntu poprzez instalację dolnego źródła ciepła. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pompy ciepła typu grunt - woda działają z jednakową wydajnością niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

Taką pompę ciepła wykonuje się ją na dwa sposoby: jako poziomy lub pionowy wymiennik gruntowy. Wymiennik poziomy umieszczony jest na niewielkiej głębokości, nie przekraczającej 1,5 metra. Wymiennik pionowy umieszczany jest na dużej głębokości np. 150 m, w wydrążonym wcześniej otworze.

Nośnikiem ciepła, którym najczęściej wypełnia się wymiennik, jest wodny roztwór glikolu lub spirytusu technicznego. Tutaj temperatura nawet przy silnym mrozie, bardzo rzadko spada poniżej +5°C. Pompy ciepła pobierają, aż 80 proc. energii cieplnej, potrzebnej do ogrzewania gospodarstwa domowego z gruntu.

 pompa ciepła budeko

Montaż pomp ciepła w Kielcach

Zalety wykorzystania pompy ciepła Kielce

Instalacje pomp ciepła w Kielcach niewątpliwie przyczyniają się do ochrony środowiska - dbałość o zdegradowane środowisko naturalne oraz ekologia są teraz tematem popularnym, niemniej istotnym. To niezwykle ekonomiczne, ekologiczne i nieemisyjne rozwiązanie grzewcze, które posiada zdecydowanie więcej zalet:

 • Wykorzystanie pompy ciepła w Kielcach wiąże się z niższym kosztem budowy domu - gdzie nie trzeba instalować komina, a także miejsca na opał/inne paliwo.
 • Szybki zwrot wszystkich kosztów, jakie włożyliśmy w inwestycję.
 • Samowystarczalność do ogrzania domu - wysoka wydajność pracy pomp ciepła w Kielcach.
 • Niska awaryjność, a tym samym długa żywotność instalacji. Wystarczy jeden przegląd w roku. Montaż pompy ciepła Kielce różni się w zależności od źródła pozyskiwanej energii.
 • Bardzo proste w obsłudze, w zasadzie po odpowiednim przyłączeniu - bezobsługowe i zautomatyzowane.
 • Wykorzystują niewielką ilość energii elektrycznej, a z dodatkowym połączeniem z fotowoltaiką jest to metoda wykorzystująca w pełni odnawialne źródła energii.
 • Punkt powyższy zapewnia także niezależność od dystrybutorów prądu oraz niestabilnego rynku paliw konwencjonalnych.
 • Niskie koszty ogrzewania.
 • Możliwość chłodzenia latem.
 • Możliwość skorzystania z dofinansowania na odnawialne źródła energii.

 

Dofinansowania OZE Kielce

 

Pompy ciepła i fotowoltaika

Korzyści finansowe oraz ekologiczne to podstawowe zalety połączenia ze sobą dwóch instalacji: fotowoltaiki, która przetwarza energię uzyskaną z promieni słonecznych na prąd i pompy ciepła w Kielcach, która zapewnia ciepłą wodę i temperaturę powietrza.

Panele fotowoltaiczne dostarczają prąd niezbędny do funkcjonowania pompy ciepła - układ idealny. Zwłaszcza, że obie te instalacje są praktycznie bezobsługowe. Niesie to ze sobą wysoki komfort dla życia domowników.

Jednoczesne zastosowanie tych urządzeń i odnawialnych źródeł energii to największa oszczędność, a także pomoc w walce z globalnym ociepleniem.

Prestiż budynku, a tym samym jego wartość wzrasta kilkukrotnie jeśli zainstalowane są systemy do pozyskiwania odnawialnych źródeł energii.

Zdobądź niezależność energetyczną i oszczędzaj, jednocześnie chroniąc naszą planetę. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Pompy ciepła Kielce w skrócie

Pompy Ciepła to urządzenia, które pełnią tę samą rolę w domowej instalacji grzewczej co kotły elektryczne, gazowe czy węglowe. Zaopatrują dom w wodę, przeprowadzając ją przez centralne ogrzewanie. Niektóre modele pomp ciepła mogą także pełnić funkcje chłodzące.

Pompy ciepła Kielce pozyskują energię z odnawialnych źródeł i przetwarzają je na ciepłą wodę, a wsparte przez instalacje fotowoltaiczne są niesamowicie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska.