Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Ogrzewanie podłogowe Kielce

Ogrzewanie podłogowe w Kielcach to doskonała forma grzewcza, która jest nie tylko komfortowa, ale także oszczędna, rozsądna i wydajna. Dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe to gwarancja ekologicznego i racjonalnego pożytkowania energii cieplnej.

W połączeniu z pompą ciepła, tego typu ogrzewanie okazuje się perfekcyjnym systemem w budynkach różnego typu. Pozwala na doskonałą współpracę pomiędzy tymi dwoma systemami - dbają o trwałość instalacji, co przedłuża ich żywotność. Pompy ciepła połączone z ogrzewaniem podłogowym to najwyższy komfort grzewczy, a także znaczne obniżenie kosztów rachunków za energię elektryczną.

 

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest lepsze od tradycyjnych grzejników?

Korzyści finansowe - oszczędność - to jedno. Dbanie o środowisko - kolejne. Jednak to nie jedyne zalety wykorzystania systemu ogrzewania podłogowego w Kielcach.

  1. W kontekście pomieszczenia rozkład ciepła jest odpowiedni. Ogrzewanie podłogowe zapewnia utrzymanie stałej temperatury od podłogi do głowy, gdzie cieplej jest niżej. Sprawdza się w każdym wnętrzu, jednak w przypadku wysokich pomieszczeń to rozwiązanie jest genialne - nie traci ciepła.
  2. Oszczędność gazu, a co się z tym wiąże: oszczędność pieniędzy oraz pomoc w dbaniu o środowisko.
  3. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii tj. pompy ciepła w parze z ogrzewaniem podłogowym przynosi największe rezultaty i korzyści. Można skorzystać z dofinansowania na OZE - nasi pracownicy chętnie pomogą we wszystkich formalnościach.
  4. Grzejniki są nieestetyczne. Ogrzewanie podłogowe nie zajmuje miejsca oraz nie rujnuje kompozycji aranżacyjnej.

 

ogrzewanie podłogowe kielce, pompy ciepła, odnawialne źródła energii

 

Najczęściej zadawane pytania na temat ogrzewania podłogowego w Kielcach

 Fotowoltaika zapytaj eksperta

 

Czy podłogówkę układa się tylko na płytkach?

To nieprawda. Ogrzewanie podłogowe w Kielcach można spokojnie układać na płytkach ceramicznych oraz na kamieniu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że warstwy nad podłogówką powinny dobrze przewodzić ciepło. Nie mogą hamować ich rozchodzenia się. Powinna je cechować także duża odporność na zmiany temperatury.

 

Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym w Kielcach?

Oprócz wyżej wymienionych płytek ceramicznych i kamienia, można również na ogrzewaniu podłogowym, zastosować drewno, panele podłogowe oraz wykładziny dywanowe.

 

Czy eksploatacja ogrzewania podłogowego w Kielcach jest tańsza od tradycyjnych grzejników?

Ogrzewanie podłogowe Kielce nie potrzebuje wysokich temperatur jak na przykład tradycyjny piec czyli od 60-80 stopni. Wystarczy mu od 35-40 stopni. W ten sposób koszty wytworzenia i przekazania energii są dużo mniejsze. Jej obniżenie o jedynie 1 stopień, może doprowadzić do dużej oszczędności nawet 6% w sezonie grzewczym.

 

Jaki jastrych wybrać?

Jastrych to warstwa, która pokrywa ogrzewanie podłogowe. To właśnie na nim układa się pożądaną posadzkę. Najlepiej wykorzystać jastrych płynny, który posiada właściwości samopoziomujące. Nie dość, że skracają one czas położenia wylewki, nie trzeba ich zacierać. 

Jeżeli chcesz posiadać ogrzewanie podłogowe w Kielcach na najwyższym poziomie wykonania, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!