Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Jaki grzejnik do pompy ciepła?

Chcesz zmienić ogrzewanie w swoim domu i rozważasz inwestycję w pompę ciepła? Musisz mieć na uwadzę, że urządzenia muszą być dopasowane do reszty instalacji grzewczych. Nie będzie niespodzianką, że pompy ciepła najlepiej funkcjonują w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym tzw. płaszczyznowym. Możliwe jest jednak zintegrowanie pompy ciepła z grzejnikami i całe szczęście! Nie każdy decyduje się na ogrzewanie podłogowe, ze względu na zbyt dużą modernizację budynku. Pomimo że montaż grzejników jest prostszym i tańszym rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszyscy mają możliwość podłączenia ich do pompy ciepła. Jaki grzejnik do pompy ciepła wybrać, aby okazał się najlepszym wyborem? Eksperci podpowiadają!

grzejnik

Klasyczny grzejnik a pompa ciepła

Zastanawiasz się, czy możesz połączyć pompę ciepła z tradycyjnymi grzejnikami? Choć pompa ciepła działa z tradycyjnymi wysokotemperaturowymi grzejnikami, to nie będzie tak wydajna jak w przypadku grzejników niskotemperaturowych. Co to oznacza w praktyce? Niestety większość pomp ciepła przystosowana jest od instalacji, w których woda podgrzana jest do mniejszych temperatur, niż ta potrzebna do ogrzania konkretnych grzejników. Jeżeli grzejniki w Twoim mieszkaniu osiągają pełną moc w przedziale od 70-80°C, konieczna będzie wymiana instalacji.

Jakie grzejniki do pompy ciepła należy wybrać?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, grzejniki niskotemperaturowe z powodzeniem sprawdzą się nie tylko dla kotłów kondensacyjnych, ale również pomp ciepła. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pompy ciepła i grzejników niskotemperaturowych, oto nasze propozycje:

  • Grzejniki płytowe

Nie bez powodu są jednymi z najczęściej wybieranych modelami ogrzewania ze względu na duży obszar ciepła, jaki oferują, a także możliwości, jakie dają. Bogata oferta wymiarów, a także rodzajów jak jedno, dwu i trzypłytowych oraz konwekcyjnych sprawia, że każdy znajdzie, odpowiednie dla swojego mieszkania i preferencji. Modele płytowe odgrywają ważną rolę szczególnie w przypadku wymiany starego źródła ogrzewania na pompę ciepła.

Montaż nowoczesnych grzejników płytowych należy powierzyć doświadczonej ekipie, ze względu na konieczność ich wymiarowania.

  • Klimakonwektory

Choć na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne grzejniki, ich działanie jest nieco inne. Oprócz ogrzania pomieszczeń mogą je również chłodzić. Klimakonwektory wymuszają obieg powietrza ciepłego jak i zimnego za pomocą wbudowanym wentylatorom. Dobór odpowiedniej temperatury jest ustawiany przez właściciela mieszkania. Klimakonwektory są kompatybilne z pompami ciepła, a co najważniejsze można je zamontować w każdym pomieszczeniu.

  • Grzejniki kanałowe z konwencją wymuszoną

To rozwiązanie dla nowoczesnych budynków, których ściany są zajęte ogromnymi oknami zamontowanymi od podłogi do samego sufitu. Ze względu na dużą stratę ciepła, którą wynagradzają przepiękne widoki ogrodu czy lasu, potrzebują rozwiązania, które w odpowiedzi na spadającą temperaturę rozpoczną swoją pracę i ogrzeją pomieszczenie. Grzejniki kanałowe umieszcza się w podłodze domu tuż przy przeszkleniu. Ich największą zaletą jest nie tylko wysoki komfort cieplny, ale również estetyczny wygląd wpisujący się w aranżację wnętrza.

Porada eksperta

Dobór instalacji z fachowcami z EKObud

Jeżeli nie odnajdujesz się w temacie instalacji pomp ciepła Kielce i grzejników, w pierwszej kolejności powinieneś poprosić  konsultacje o specjalistów z EKObud, którzy codziennie pomagają klientom w wyborze jak najbardziej wydajnego systemu ogrzewania. Ciesz się z efektywnego systemu ogrzewania - wybierz skuteczne rozwiązania dla domu.