Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem pomp ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne ogrzewania grzewcze, które są niezbędnym wyposażeniem domu przy postępującym ociepleniu klimatu. Niezależnie od tego czy ma być zamontowana w nowym budownictwie, czy w efekcie modernizacji ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, zapewniając optymalny komfort cieplny. Jeżeli zdecydowaliście się na wybór pompy ciepła, musicie pomyśleć o kilku kwestiach związanych z jej wyborem.

Nie każdy musi się znać na procesie instalacji czy doboru odpowiedniego rozwiązania. Od tego są specjaliści, aby wam wyjaśnić wszelkie nieznane kwestie. Dlatego nie polecamy żadnych działań na własną rękę! Instalacja urządzeń wymaga specjalistycznej wiedzy instalatorów. Na co więc zwrócić uwagę, decydując się instalacje? Sprawdź poniższe podpunkty:

Pompy ciepła Kielce

  1. Cel montażu pompy ciepła — należy się zastanowić, czy ma być wykorzystywana do ogrzewania tylko wody użytkowej, czy ma też zaspokoić potrzeby cieplne całego budynku. Wiele modeli może zapewnić także chłodzenie. 
  2. Porównanie kosztów i możliwości technicznych — należy skonsultować wycenę różnych modeli pomp ciepła: powietrznej, gruntowej, wodnej z kilkoma firmami. Powietrze zewnętrzne jako źródło dolne dostępne jest na każdej działce. Na kolektor poziomy mogą pozwolić sobie osoby, które posiadają dużą posesję. Odwierty pionowe nie zajmują wiele miejsca, jednak ich instalacja jest droższa i kłopotliwa. 
  3. Moc pompy ciepła — ze względu na fakt, że moc pompy nie jest stałą wartością, może zmieniać się w bardzo szerokim zakresie.
  4. COP — to konieczny do sprawdzenia parametr. Jeżeli jego wartość jest niska, działanie pompy będzie nieekonomiczne.
  5. Poziom hałasu — nie można zapomnieć o kwestii generowania dźwięku przez pompy ciepła. Dlatego należy sprawdzić, jak wygląda kwestia konserwacji i optymalizacji pracy pompy ciepła. 
  6. Żywotność pompy ciepła — pomimo że średnia żywotność wynosi od 15 do 20 lat, czynnik ten uzależniony jest od wielu aspektów, takich jak częstość przeglądów, stanu i czystość instalacji grzewczej.

Po przeanalizowaniu powyższych kwestii nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości, jaką pompę ciepła wybrać.

Pompy ciepła Kielce — pomoc specjalistów EKObud

Porada eksperta

Pamiętaj, że decydując się na wybór pompy ciepła, w pierwszej kolejności powinieneś zdecydować się na pomoc specjalistów z EKObud. Długie doświadczenie na rynku sprawiło, że specjalizujemy się w montażu urządzeń zgodnie z wszelkimi wytycznymi. Jesteśmy godnym partnerem biznesowym, który zajmie się całym przedsięwzięciem. Wybierz najlepszych fachowców z województwa świętokrzyskiego. Pompy ciepła Kielce to najlepsze rozwiązanie dla domu.