Fotowoltaika Kielce

Pompy Ciepła

Nowoczesne rozwiązania - odnawialne źródła energii

Potrzebujesz porady?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Panele fotowoltaiczne Kielce

Kiedy nie instalować paneli słonecznych?

Bez wątpienia instalacje fotowoltaiczne to w ostatnim czasie rozchwytywany temat - bardzo na czasie. Wysoka opłacalność montażu paneli słonecznych w odpowiednim stosunku czasowym jest nie do podważenia ze względu na:

  • autonomiczność w stosunku do dystrybutorów energii,
  • ekologiczne podejście - pomoc w ochronie środowiska i walce z ociepleniem globalnym,
  • gospodarność i roztropność wykorzystania systemów OZE,

Jakie czynniki mogą wpłynąć na to, że panele fotowoltaiczne w Kielcach nie będą korzystnym systemem?

Niskie rachunki za energię elektryczną

Podstawowym zadaniem paneli fotowoltaicznych jest obniżenie finansowego wkładu w prąd. Jeśli rachunki są niskie - po co zakładać wtedy fotowoltaikę? Im mniejszy system chcemy wykorzystać, tym będzie on tak na prawdę droższy. Inwestycja w panele fotowoltaiczne przy rachunkach, które wynoszą mniej niż 100 zł jest nieopłacalna - z finansowego punktu widzenia. Jeśli natomiast głównym powodem, dla którego chcesz zdecydować się są sprawy środowiska naturalnego - wtedy instalacja fotowoltaiczna będzie zawsze dobrym rozwiązaniem.

Nowy dach lub przeprowadzka w niedalekiej przyszłości

Fotowoltaika to systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii do produkcji prądu, jednak aby całość tej inwestycji zwróciła się w 100% należy trochę poczekać. Najczęściej - w zależności od zapotrzebowania nieruchomości na prąd - nawet 10 lat. Jest to coś długofalowego, a więc jeśli ktoś planuje gruntowny remont bądź wymianę dachu - powinien poważnie zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych Kielce lub po prostu zaczekać na odpowiedni moment.

Z przeprowadzką jest analogiczna sytuacja. Wiadomo, że nieruchomość, która będzie zaopatrzona w panele słoneczne od razu staje się bardziej prestiżowa, a tym samym droższa. Jednak może okazać się to totalnie nie opłacalne, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy - ta inwestycja zwraca się w latach.

fotowoltaika kielce, panele słoneczne kielce, instalacje fotowoltaiczne kielce

Dach na północ lub za dużo cienia

Jeżeli jedynym miejscem, gdzie możesz umieścić instalację fotowoltaiczną jest północna strona dachu - lepiej tego nie robić. Ilość energii przetworzonej na prąd w ogóle nie będzie spełniała zapotrzebowania domowego.

Cień jest wrogiem fotowoltaiki. Nawet niewielkie zacienienie może mieć duży wpływ na wydajność całego systemu.

Jednak jeśli żaden z tych problemów Cię nie dotyczy - panele fotowoltaiczne Kielce mogą się okazać doskonałym sposobem na oszczędzanie i ekologiczne życie.