Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Fotowoltaika - pompy ciepła - ogrzewanie podłogowe - współpraca systemów

Maksimum ekologii i oszczędności

Wykorzystanie każdego z poniższych systemów jest bardzo ekologicznym, ekonomicznym i oszczędnym rozwiązaniem grzewczo-energetycznym dla każdej nieruchomości:


Urządzenia te generują dla domu energię elektryczną, ogrzewanie powietrza i wody wykorzystując odnawialne źródła energii. W ten sposób ograniczamy wydzielanie się spalin, toksyn i przyczyniamy się do walki z globalnym ociepleniem.

Kiedy połączymy ze sobą wspomniane systemy - wtedy jesteśmy w stanie zmaksymalizować oszczędność i ekologiczne metody grzewczo-energetyczne w naszym domu. Jak to się dzieje?

Jak współpracują systemy wykorzystujące OZE?

Nie ma w tym nic trudnego. Fotowoltaiczne panele słoneczne pozyskują energię elektryczną, dzięki padającym na nie promieniom słonecznym. Instalacja ta przemienia i przekazuje tą energię do gniazdek zasilających każde urządzenie elektryczne - w tym właśnie pompę ciepła.

Pompa ciepła zasilona panelami fotowoltaicznymi przekształca pozyskaną z ziemi lub powietrza energię w ciepłą wodę (a także w ciepłe powietrze), która przepływa przez ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe, na której położona była wylewka anhydrytowa doskonale przewodzi i oddaje ciepło do pomieszczeń.

Tym sposobem uzyskujemy wszystko, co niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa domowego - za pomocą odnawialnych źródeł energii, które chronią nasze środowisko.

 

fotowoltaika kielce, pompy ciepła kielce, ogrzewanie podłogowe kielce, współpraca systemów