Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Instalacje fotowoltaiczne Kielce

Na pracę instalacji fotowoltaicznych składają się procesy, które wykorzystując odnawialne źródła energii zamieniają tą energię w prąd zasilający urządzenia domowe. Dzięki panelom słonecznym można indywidualnie wyprodukować własny prąd oraz znacznie zmniejszyć rachunki. 

 

Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika może być zamontowana na kilka sposobów. W zależności od: rodzaju współpracy z sieciami energetycznymi, miejscem podpięcia generatora, mocy systemu i napięcia możemy podzielić te systemy. Fotowoltaika Kielce oferuje podłączenie każdego z nich. Wyróżniamy trzy główne rodzaje instalacji fotowoltaicznych:

  • ON-GRID - są one podłączane do sieci energetycznych.
  • OFF-GRID - autonomiczne, nie połączone z siecią energetyczną.
  • HYBRYDOWE - wykorzystują połączenie instalacji on-grid z off-grid.


Instalacja fotowoltaiczna ON-GRID

Instalacje fotowoltaiczne Kielce on-grid są podłączone do sieci energetycznej, gdzie magazynują uzyskaną energię - prąd stały. Kiedy wyprodukowana została zbyt duża ilość energii, wtedy magazynuje się ją w sieci energetycznej i można wykorzystać ją w dowolnym momencie - na przykład zimą, kiedy promieniowanie słoneczne jest najniższe. Istnieje także możliwość sprzedaży nadwyżki energii. Instalacja on-grid to najtańszy system spośród wymienionych, a w jego skład wchodzą panele fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy, inwerter oraz elementy konstrukcyjne.

Instalacja fotowoltaiczna OFF-GRID

Akumulatory są niezbędnym elementem w instalacji fotowoltaicznej off-grid. Z tego powodu nie ma potrzeby współpracy z sieciami energetycznymi, jednak ze względu na konieczność zakupu dodatkowego sprzętu (akumulatory) system ten będzie droższy od powyższego. Nie wszędzie istnieje możliwość podpięcia się do sieci więc instalacja fotowoltaiczna off-grid to świetne rozwiązanie dla takich miejsc. Często są wykorzystywane na statkach lub na odosobnionych budynkach np. w górach.

Instalacja fotowoltaiczna HYBRYDOWA

Ta instalacja fotowoltaiczna to połączenie funkcjonalnej instalacji sieciowej on-grid z autonomicznością instalacji off-grid. Jest to najbardziej skomplikowany do montażu system, który wymaga rozbudowanej automatyki i odpowiedniej infrastruktury. Najczęściej instaluje się on-grid, do którego dodaje się akumulator aby zoptymalizować czas i ilość potrzebnej energii. Hybrydowa instalacja fotowoltaiczna sprawdza się najlepiej w miejscach o ograniczonym nasłonecznieniu.

 

fotowoltaika kielce, instalacje fotowoltaiczne kielce, panele słoneczne kielce

Fotowoltaika Kielce od Bud-Eko

Bud-Eko oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych w Kielcach i okolicach. Doświadczona, wykwalifikowana kadra pracowników przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy instalacji paneli fotowoltaicznych. Począwszy od projektu, poprzez uzyskanie dofinansowania aż do sfinalizowania całego przedsięwzięcia. Serdecznie zapraszamy po inteligentne i ekologiczne rozwiązania dla osób prywatnych i firm - fotowoltaika Kielce od Bud-Eko.