Fotowoltaika Kielce

Pompy Ciepła

Nowoczesne rozwiązania - odnawialne źródła energii

Potrzebujesz porady?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Odnawialne źródła energii Kielce

Zrób krok do przodu - zainwestuj w fotowoltaikę

Do odnawialnych źródeł energii należą naturalne, powtarzające się procesy przyrodnicze dostarczające energii będącej alternatywą dla tradycyjnych, pierwotnych i nieodnawialnych jej nośników - paliw kopalnych. W jej skład zaliczamy:

  • energię wiatru,
  • promieniowania słonecznego,
  • energię cieplną z wnętrza Ziemi pochodzącą z biomasy.


Odnawialne źródła energii w Kielcach wykorzystujemy poprzez instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

 

Restrykcje unijne dot. odnawialnych źródeł energii

Polska polityka energetyczna realizowana przez władzę i w jej kwestii znajdują się terminy strategiczne - wielkość, źródła produkcji, ale także nieodnawialnie i odnawialne źródła energii. Warto zauważyć, że w ramach nałożonego obowiązku na państwa członkowskie Unii Europejskiej przywódcy unijni już w 2009 roku nałożyli obowiązek, z którym zgodnie do 2020 roku 20% zużycia energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Do 2030 roku ma to być już 32%.

Z restrykcjami unijnymi muszą się także mierzyć mieszkańcy Kielc ale także całego województwa. Jak wiemy w Kielcach czujniki smogu są wciąż są wysokim poziomie. Więc polecamy korzystać z odnawialnych źródeł energii w Kielcach w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. Można wykorzystać je na dwa sposoby, a mianowicie poprzez:


Dostępność odnawialnych źródeł energii w Kielcach i na świecie

Odnawialne źródła energii dostępne są tak naprawdę w każdym miejscu na ziemi. W naszym województwie pierwsze skrzypce odgrywają panele słoneczne, jednak coraz więcej osób decyduje się także na pompy ciepła, ale również na ogrzewanie podłogowe w Kielcach, które może świetnie współgrać z tymi instalacjami. 

Największa zaletą odnawialnych źródeł energii w Kielcach jest fakt, że ich użytkowanie wiąże się z długotrwałym procesem. Ich zasoby są niezmiennie uzupełniane w wyniku procesów, które są naturalne. Produkcja energii z odnawialnych źródeł energii w Kielcach łączy się z rozwojem nowych technologii co sprawia, że jest coraz większy postęp w tej dziedzinie na świecie.

 

odnawialne źródła energii kielce, instalacje fotowoltaiczne kielce, ogrzewanie podłogowe kielce

 

Odnawialne źródła energii dla wspólnot mieszkaniowych

Odnawialne źródła energii Kielce są coraz częściej wybierane przez wspólnoty mieszkaniowe. Mieszkańcy Kielc mogą składać już od dłuższego czasu wnioski na dofinansowania do instalacji odnawialnych źródeł energii. Takie dofinansowanie może wynieść nawet 60%. Podobnie to także wygląda w innych miastach. Jednak dachy bloków wciąż nie są dobrą lokalizacją dla fotowoltaiki. Jednak coraz to nowsze programy sprawiają, że jest większa możliwość na ich instalację.

Jeżeli chcesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii w Kielcach - zapraszamy do naszej firmy. Nasi pracownicy to grono specjalistów, którzy dopasują odpowiednią instalację fotowoltaiczną do potrzeb Klientów.