Fotowoltaika Kielce

Nowoczesne rozwiązania - odnawialne źródła energii

Potrzebujesz porady?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Popularność ekologicznego prądu jaki dostarcza fotowoltaika, wzrosła dzięki coraz większej świadomości związanej ze zmianami klimatycznymi. Wykorzystanie energii słonecznej sprawiło, że fotowoltaika jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce i Europie. Panele słoneczne nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd. Ich korzystny wpływ na środowisko naturalne jest nieoceniony. Przed podjęciem decyzji o instalacji, należy zapoznać się z kilkoma czynnikami, które mają ogromny wpływ na sprawność instalacji.

Czynniki decydujące o sprawność paneli słonecznych

Sprawność paneli fotowoltaicznych w dużej mierze zależy od odpowiedniego projektu i instalacji, a także prawidłowo przeprowadzonego montażu. Parametrem który również należy wziąć pod uwagę przy doborze instalacji, jest zapotrzebowanie gospodarstwa na prąd.

Waga i wymiary konstrukcji fotowoltaicznych

Projektując instalację, należy zwrócić uwagę na ograniczenia wagowe, które mogą zadecydować o ułożeniu paneli na dachu. Im starszy budynek, tym większe prawdopodobieństwo, że dach nie wytrzyma obciążenia spowodowanego instalacją.

Z biegiem lat rozmiary i waga paneli uległy ujednoliceniu i u większości producentów panel o mocy 370 W (przykładowo Model AstroEnergy 370 W) ma wymiary:

  • grubość 3,5 cm
  • długość 175 cm
  • szerokość 100 cm
  • waga 20 kg

Ważną kwestią są również możliwości montażowe dachu. Kominy oraz okna dachowe mogą stać się przeszkodą w instalacji modułów PV. Wbrew pozorom, większość osób zainteresowanych fotowoltaiką, nie bierze pod uwagę wagi konstrukcji ani jej wymiarów. Tymczasem, taka wiedza ma ogromne znaczenie w kwestiach bezpieczeństwa, w szczególności kiedy instalacja ma się znaleźć na dachu. Należy pamiętać, że im więcej paneli słonecznych na dachu, tym ich ciężar jest większy!

Warto zwrócić uwagę na różnorodne budowy paneli słonecznych. Te cięższe typu szkło-szkło, które z dwóch stron zabezpieczone są szkłem hartowanym, nadadzą się idealnie na oszklone tarasy.

Fotowoltaika zapytaj eksperta

Montaż fotowoltaiki - dach czy grunt?

Coraz większą popularność zdobywają instalacje zamontowane na gruncie. Zwłaszcza wtedy, kiedy dach nie utrzyma ciężar paneli, bądź instalacja przewyższy jego powierzchnię. W zakładce realizacje znajdziesz, kilka naszych propozycji instalacji paneli na gruncie.
Montaż fotowoltaiki w ogrodzie rządzi się swoimi prawami. Jedną z największych zalet tego rozwiązania, jest ułatwiony dostęp w razie awarii.

 Panele słoneczne Kielce