Fotowoltaika Kielce

Nowoczesne rozwiązania - odnawialne źródła energii

Potrzebujesz porady?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Instalacje fotowoltaiczne Kielce

Czy burza z piorunami jest groźna dla fotowoltaiki?

Burza z piorunami to zjawisko, które występuje bardzo często. W jednych wzbudza duże zainteresowanie i zachwyt w innych natomiast strach, nie tylko o własne życie ale także mienie.Trzeba pamiętać, że uderzenie pioruna może doprowadzić do ogromnej katastrofy jak na przykład pożar! Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że tak duże wyładowania mogą także doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Silne wyładowania atmosferyczne są dużym zagrożeniem dla instalacji fotowoltaicznej Kielce. Wiele osób, obawia się, że pierwsza burza zniszczy całą instalację. Istnieją jednak skuteczne rozwiązania, które zapobiegną katastrofie. 

Fotowoltaika zapytaj eksperta

 

Należy pamiętać, aby każda tego typu instalacja posiadała:

  • instalację odgromową;
  • ograniczniki przepięć;

Instalacja odgromowa

Wykonuje się ją w celu ochrony instalacji fotowoltaicznej w Kielcach przed uderzeniem pioruna. Najbardziej narażony na uderzenia jest inwerter. Przy projekcie takiej instalacji trzeba wziąć pod uwagę, prawidłowe rozmieszczenie zwodów, które będą gwarantowały bezpieczeństwo instalacji. Oprócz zagrożenia uderzenia piorunem, trzeba także wziąć pod uwagę skutki wyładowań atmosferycznych. 

Zawsze najbardziej narażony na uszkodzenia będzie inwerter.

Istnieją jednak sytuacje, w której wiele osób, nie decyduje się na instalację odgromową ze względu na fakt, że ich dom nie jest najwyższy w okolicy. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ze względu na niebezpieczeństwo w jakim można się znaleźć.

Ograniczniki przepięć

Aby zminimalizować wyładowania bezpośrednie działające na instalacje fotowoltaiczne ale także te powstałe kilka metrów dalej polecamy także zastosować ograniczniki przepięć. Zbudowane są w taki sposób, aby wielokrotnie odprowadzać przepięcia powstające w instalacjach.

 

Czy instalacja fotowoltaiczna w Kielcach przyciąga pioruny?

Oczywiście, że nie. Jednak należy zainwestować w piorunochron ponieważ ewentualne uderzenie może zniszczyć elewację. Brak ochrony na dachu, na którym znajduje się fotowoltaika Kielce, nie sprawi, że ryzyko uderzenia pioruna będzie większe.
Niezależnie od rodzaju zabezpieczeń każdy odpowiedzialny człowiek powinien ubezpieczyć swoją instalacje fotowoltaiczną w Kielcach. Każda firma oferująca ubezpieczenia, powinna posiadać takie udogodnienia.

Dofinansowania OZE Kielce