Potrzebujesz porady w kwestii oszczędności z OZE?, Chcesz oszacować koszt fotowoltaiki?, Chcesz skorzystać z dofinansowania OZE?

Zadzwoń
Tel 796 407 190

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Podczas budowy domu spotykamy się z wieloma radami. Z niektórych korzystamy, co do niektórych mamy wątpliwości - a jeszcze inne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Tak właśnie jest z fotowoltaiką. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie tylko chce zaoszczędzić, ale również rozpocząć ekologiczne życie.

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Kielcach, musimy wziąć pod uwagę jej opłacalność. Jednak określenie precyzyjnie korzyści ekonomicznych jakie możemy osiągnąć z jej pomocą może okazać się niemożliwe.

Przy budowie określonej inwestycji należy określić jaką ilość energii elektrycznej będziemy potrzebowali w ciągu roku. Dzięki temu określimy moc instalacji i koszty związane z jej instalacją.

Aby ta inwestycja była opłacalna, dobrym sposobem będzie jeżeli dla zasilania w energię systemu grzewczego domu będzie połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła. Takie rozwiązanie może być świetne w rejonach pozbawionych dostępu do sieci gazowej. Zapewni to ochronę przed zanieczyszczeniem środowiska w wyniku spalania paliw stałych.         

 

Zalety wykorzystania fotowoltaiki

  • niewyczerpalne źródło energii;
  • nie zanieczyszcza środowiska,
  • kilkadziesiąt lat generowania energii;
  • prosta konserwacja;
  • urządzenie bezobsługowe;
  • duża wytrzymałość paneli fotowoltaicznych oraz odporność na warunki atmosferyczne;
  • szybki zwrot instalacji;
  • brak kosztów eksploatacji;

 

Pompa ciepła zasilana fotowoltaiką

Instalacja obu urządzeń w domu, gospodarstwie czy przedsiębiorstwie daje komfort energetyczny i samowystarczalność. Panele zapewniają energię elektryczną, a ich nadmiar odprowadzany jest do sieci i magazynowany. Maksymalne obniżenie kosztów otrzymamy posiadając duże zapotrzebowanie na energię w ciągu roku, ale również w ciągu dnia. Jeżeli w ciągu roku wykorzystamy mniej energii niż jej wyprodukowaliśmy to nie otrzymamy nawet złotówki za nią. Możemy za to wykorzystać ją w dowolnym czasie.

Połączenie pompy ciepła i paneli słonecznych pozwala na produkcję energii ze słońca zupełnie za darmo, a gdy nie ma bieżącego zapotrzebowanie możliwe jest jej magazynowanie w sieci i darmowy pobór 80% tej energii, wtedy kiedy jest ona potrzebna. Pompa ciepła pobiera 80% energii z OZE, zaś pozostałe 20% stanowi pobrany prąd. Montaż instalacji fotowoltaicznej to nie tylko zasilenie pompy ciepła, ale również całego sprzętu w domu.